1. Ana Sayfa
  2. İşitsel Rehabilitasyon

Gecikmiş Konuşma Materyali


0

Rutin haline dönüştürmeyi planladığım hem eğitimciler için hem de ebeveynler için materyal paylaşma serisinin ilki olarak bugün ‘Gecikmiş Konuşma Materyali’ paylaşıyorum, faydalı olması dileğiyle.

Ritmik kelimeler bilimsel bir yöntem olan Dil işitme konuşma dinleme eğitiminin materyale dönüşmüş halidir. Minumum çalışma süresi 4 aydır. Günlük tekrar edilmelidir. Amaç, işitsel girdi sağlamak dikkat ve takip becerisini geliştirmektir. Çalışma sürecinde çocuklarımız önce dikkatini nesnelere, seslere vermeyi öğreniyor sonra ritmi tekrar ediyor ve daha sonrasında kelimeleri öğreniyor. Algı düzeyimize göre kısa sürede farklılıklar tespit edebilirsiniz. Gecikmiş konuşma için ispatlanmış bir yöntemdir. Gecikmiş Konuşma Materyalini aşağıda görebilir ardından ‘indir’ butonuna tıklayarak pdf formatında ücretsiz indirebilirsiniz.

Gecikmiş Konuşma Materyali
Gecikmiş Konuşma Materyali

Bu ve buna benzer daha birçok çalışmayı Dağ Yayın’nın buradaki akademi sayfasında bulabilirsiniz.

Bu yazıya tepkiniz ne oldu?

Yazar Hakkında

Merhaba ben Hakan. Websitemde tipik ve atipik gelişim gösteren 0-6 yaş çocukların işitme, dil ve konuşma gelişimleri hakkında içerikler paylaşıyorum bana akyolhakan50@gmail.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap